New Whale Alert Report Szacuje, że Satoshi Nakamoto wydobył 10,9 miliarda dolarów warte BTC w dzisiejszej cenie Bitcoinów.

New Whale Alert Report Szacuje, że Satoshi Nakamoto wydobył 10,9 miliarda dolarów wartych BTC w dzisiejszej cenie Bitcoinów.
Największa konkurencja handlowa: Do 200 BTC Up For Grabs!

Satoshi Nakamoto wydobył ponad 1,1 miliona Bitcoin Revolution, według nowego raportu o Wielorybach.
BTC wydobywana przez Satoshi jest warta 10,9 mld dolarów w dzisiejszych cenach.
Alert o wielorybach mówi, że Satoshi wydaje się być przede wszystkim zainteresowany ochroną młodej sieci Bitcoinów.

Whale Alert nurkuje do kopalni Bitcoin Satoshi Nakamoto.

Popularny zasób społeczności krypto walutowej Whale Alert, który jest najbardziej znany z umieszczania na Twitterze ostrzeżeń o dużych giełdach krypto walutowych, opublikował raport nurkujący na temat Bitcoin BTC Satoshi Nakamoto, wydobycie 0,09%.

Satoshi Nakamoto jest pseudonimem używanym przez osobę lub grupę osób, które wymyśliły Bitcoin, opublikowały białą księgę w październiku 2008 roku i wydały pierwszego klienta Bitcoin w styczniu 2009 roku.

Whale Alert szacuje, że Satoshi wydobyło 1 124 150 Bitcoinów, co przekłada się na około 10,9 miliarda dolarów przy dzisiejszej cenie około 9 300 dolarów za BTC. Według Whale Report, Satoshi wydobyła 22 503 z pierwszych 54 316 bloków Bitcoinów.

Zapytanie Whale Alert o kopalnię Satoshi BTC odnosi się do wzoru „Patoshi“, który został odkryty w 2013 roku przez szefa innowacji IOV Labs, Sergio Damiana Lernera. Do dziś wzorzec „Patoshi“ pozostaje najczęściej cytowaną metodą szacowania, które bloki Bitcoin były eksploatowane przez Satoshi Nakamoto.

Whale Alert spekuluje, że Satoshi wydobywał Bitcoin, ponieważ chciał zapewnić, że powstająca sieć Bitcoinów będzie bezpieczna. Górnik Patoshi został zatrzymany w maju 2010 roku, ale nie można powiedzieć, czy Satoshi kontynuował wydobycie BTC po tym punkcie, czy też całkowicie zatrzymał się po wyłączeniu górnika Patoshi.

„Moment wyłączenia, zachowania górnicze, systematyczny spadek prędkości wydobycia i brak wydatków zdecydowanie wskazują na to, że Satoshi był zainteresowany jedynie rozwojem i ochroną młodej sieci. Bitcoin wydobywany przez Patoshi był prawdopodobnie zwykłym produktem ubocznym tych wysiłków i jest mało prawdopodobne, aby reszta została kiedykolwiek wydana, chociaż pozostaje pytanie, dlaczego Satoshi nie spalił ich po prostu w tym przypadku“.

Raport stwierdza dalej, że wynalazca Bitcoin używał wielu komputerów, co najmniej 48 oddzielnych maszyn, do wydobywania BTC.

Oczywiście, Satoshi eksploatował Bitcoin już w pierwszych dniach jego istnienia, kiedy dodanie kolejnego bloku do Bitcoin blockchainu dało nagrodę w wysokości 50 BTC. Po trzech połowach Bitcoinu, nagroda ta wynosi obecnie 6,25 BTC i spadnie do 3,125 BTC w 2024 roku.